<<< zpět na články EKO

Ekologie je o nás a našich volbách

Začni u toho nejdůležitějšího člověka – u sebe. Zasloužíš si jen to nejlepší! Zasloužíš si zdraví, bohatství, lásku…

Tvé zdraví ti umožňuje vydělávat peníze a užívat si je. Je důležitou podmínkou štěstí. Svého zdraví si většina z nás začne vážit až v okamžiku, kdy jej začíná ztrácet. To může být ale někdy už příliš pozdě.
Vědomý člověk volí cestu prevence. Zvažuje, co jeho zdraví podkopává, nebo přímo ohrožuje. Jsme součástí přírodního systému na Zemi a proto je dobré s tímto systémem spolupracovat, nenarušovat jej. Taky si do svého auta tankujete správný benzín nebo naftu, měníte olej, jezdíte do servisu.

Má vaše auto větší cenu než vaše zdraví? A co zdraví vašich dětí?

Pamatuji si i po třiceti letech ten pocit zoufalství a bezmoci, když některé mé dítě onemocnělo.

Dnes můžete udělat něco pro sebe i vaše děti a jejich děti. Můžete se rozhodnout. Rozhodněte se nedevastovat dál to, co nám dává život – vodu.

Každá rodina myje nádobí, uklízí, pere prádlo. Z každé domácnosti odtékají kubíky znečištěné vody zatížené chemickými čisticími prostředky. Jejich poločas rozpadu se zpravidla rovná délce lidského života. Tak posouváme tohle břemeno zátěže na naše děti a vnoučata. Ale i ony mají právo na doušek čisté vody a neotrávenou zeleninu a ovoce. Zbytky chemie se dostávají do potravinového řetězce a způsobují nevratné škody dokonce i na úrovni DNA.

Naše Země má neuvěřitelně výkonný systém regenerace. Jenomže, jak množství populace přibývá a stále víc se používá moderní chemie, naši planetě dochází dech. Všechny moderní vyspělé země a jejich vlády preferují nový přístup ke spotřebnímu chování svých obyvatel. Češi jsou schopni zachytit módní trendy snad ve všech sférách činnosti.

Buď moderní! Začni se chovat ekologicky. Řekni NE! Tvrdé chemii a reklamním spotům na vymývání mozků typu: „čím je bílá bělejší, tím je prádlo čistější“. Naše mámy a babičky používaly přírodní mýdlo a sodu. Ekzémy a alergie byly neznámý pojem.

Začni změnou toho, co má největší podíl na tvém zdraví – tvé prádlo ovlivňuje největší orgán tvého těla – pokožku! Zahřátím těla se z tvého prádla uvolňují zbytky pracího prostředku a aviváže, tvá kůže je absorbuje a reaguje…

MŮŽEŠ TO ZMĚNIT!

Zbytky saponátů a zeolitů způsobují v odpadních vodách kontaminaci, kterou nejsou schopny vyčistit ani ČOV-ky. Používáme pak zpětně tuto vodu na pití, vaření, koupání… Jak se vám to líbí?

Každé balení čisticího prostředku zanechává po spotřebování PET láhev, jejichž recyklace je další problém. Moderní výrobce využívá možnost výroby koncentrátů, které si každý naředí doma. Podle druhu prostředku lze ušetřit až 10 kusů PET lahví při spotřebování srovnatelného čisticího prostředku na nádobí. Tím nešetříme jen přírodu, ale i své peníze, nemusíme zbytečně kupovat 10 plastových nádob a ty se taky nemusí vyrobit!!! Při používání 5 druhů čisticích prostředků v domácnosti (nádobí, podlaha, koupelna, skla a zrcadla, nábytek) se spotřebou dvě balení za rok, je to 100 PET nádob jen v jedné rodině – domácnosti. Kolik rodin žije ve vaši ulici, čtvrti, městě či vesnici?


Kolika přátelům můžu tuto informaci posunout?
<<< zpět na články EKO