<<< zpět na články EKO

Pečuji o životní prostředí

Uvědomujete si, kolik různých problémů a nemocí má na svědomí agresivní chemie, obsažená v běžných prostředcích na údržbu našich domovů i nás samotných?

Kolik je v našem okolí malých dětí, ale i dospělých, kteří mají různé ekzémy, alergie a spoustu zdravotních potíží? Zkusili jste se někdy zamyslet nad složením výrobků, které běžně používáte?

Jsou opravdu kvalitní? A jsou opravdu neškodné pro naše zdraví?

Klasické prací prášky a gely, které jsou běžně v obchodech v prodeji, obsahují buď fosfáty nebo zeolity, spoustu plnidel a chemických přísad (zjasňovadla, bělidla, syntetické parfémy…), které se nedají z prádla dokonale vymáchat. Aviváže zase obsahují silikony a též chemické parfémy, které sice prádlo navoní a změkčí, ale dokonale obalí vlákno. Tohle prádlo máme pak na sobě 24 hodin denně. Dráždí pokožku a s každým zapocením se nám toto vše absorbuje pokožkou i do krve a celého organizmu. Z toho se odvíjí spoustu různých nemocí, především kůže a dalších zdravotních problémů. Hlavně škodí citlivým lidem a malým dětem, u kterých různých alergií stále přibývá.
Zajímavý článek: http://hrst.webnode.cz/news/a86/ (přeloženo z Natural News)

Běžné saponáty na mytí nádobí, které jsou v prodeji v maloobchodní síti, obsahují ropné deriváty, které zanechávají na nádobí neviditelný chemický film, který se nedá beze zbytku opláchnout. Část z něho se uvolňuje do každého jídla, dostává se s ním do žaludku a do střev, tyto odmašťuje a způsobuje v nich celou řadu potíží. Takže současná smutná statistika v počtu případů rakoviny tlustého střeva je i důsledkem léta neřešených problémů. Dnes se o podílu běžných saponátů na různých potížích už zase mluví, ale jsou jich stále plné obchody. A co víc, i spousta reklam v médiích, na které se hodně lidí spoléhá, že přece nedoporučují nic škodlivého.
Zajímavý článek: http://www.epuls.cz/zdravi/59-chemie-versus-piroda-domov-bez-agrese

Máte možnost toto změnit a přestat používat agresivní chemii. Nádobí, prádlo, povlečení, ručníky… jsme s nimi v kontaktu 24 hodin denně, tak je důležité, v čem je umyjeme a vypereme !!!

Když tu chemii používáme několik desítek let a těch několik desítek let se nám toto vše usazuje v žilách, kůži, svalech, kostech a orgánech, kolik asi bude trvat let, abychom to zase vyčistili? Je to běh na dlouhou trať, ale když tuto chemii budeme používat dále, tak se naše tělo čistit ani nezačne a bude se vše usazovat dál a dál… Pak tělu a přírodě ani nedáme šanci, abychom se mohli vyléčit.

Zkuste aspoň na jeden rok vyměnit svoje pomocníky v domácnosti a agresivní chemii přestat používat. Neutratíte víc, vyjde vás to přibližně stejně nebo i levněji (s výrobky Missivy určitě). Za ten jeden rok pak zjistíte, že utratíte méně za léky, za prášky na bolest, budete se cítit lépe a budete zdravější. To je můj poznatek za první rok s Missivou.

Já to zkusila a výsledky jsou úžasné :)

Není podmínkou, abyste používali konkrétně výrobky firmy Missiva, nikoho nechci přesvědčovat, každý si může najít sám, co mu vyhovuje. Mně se Missiva osvědčila, jsem z produktů nadšena a při srovnání cen a účinků s jinými podobnými prostředky, mi nejvíce vyhovují. Můžete ušetřit čas a zvolit již mnou vyzkoušené a osvědčené, nebo si projít stejnou cestou jako já a vyzkoušet si i jiné od ostatních výrobců. Rozhodnutí je na vás.
Ale určitě začněte hledat, začněte přemýšlet nad tím, co používáte.


S Missivou pečuji o životní prostředí a o zdraví mých blízkých!
<<< zpět na články EKO